פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב

באנר הספר של רות לפסטיבל

מרכז ברודט לתרבות יהודית גאה להציג:
פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב
13-15 בדצמבר

במהלך חג החנוכה, בין התאריכים 13-15 בדצמבר, יתקיים פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב! הפסטיבל יתקיים ביוזמת "מרכז ברודט לתרבות יהודית" של עיריית ת"א-יפו בשיתוף עיתון "מקור ראשון" ויציג לראשונה יצירה יהודית מזווית אחרת.

אנו מאמינים שקולנוע שממלא את ייעודו – שיכול לרגש, לגעת ולייצר שיח אמיתי – הוא כזה שמביט על גיבוריו בכנות, ומבקר אותם בעין חומלת.
הפסטיבל יציג קבוצות וקהילות שונות בעולם היהודי, כולל אלו שקולם נפקד מפסטיבלי קולנוע אחרים וייתן במה לפריחה העכשווית של יצירות קולנועיות וטלוויזיוניות המציגות מגזרים אלו בתרבות העכשווית.

תכנית הפסטיבל כוללת הקרנות בכורה של סרטים מהארץ ומחו"ל, לצד פאנלים של יוצרים, שחקנים ואנשי קולנוע וטלויזיה. סרטים באורך מלא וסרטים קצרים.

חלק מאירועי הפסטיבל פתוחים לקהל ללא תשלום, כולל הקרנות של רצועות סרטים קצרים בנושאים שונים ופאנלים העוסקים בסרטים נבחרים. ההשתתפות באירועים אלו ללא תשלום, אך מותנית ברישום מוקדם באתר הפסטיבל.

בין הסרטים והמשתתפים בפסטיבל- כיתת אמן עם הבמאי- מפיק היהודי דיוויד מאמט ("העוקץ הספרדי", "לכשכש בכלב"), הקרנת בכורה של פרקים מהסדרה החדשה של גילי שושן שתיעד את משפחתו שנדבקה עם פרוץ הקורונה, אסתר רוט-שחמורוב בסרט ופאנל בעקבות טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן, יאיר אגמון מתעד את המסע שלו לאומן, הקרנת בכורה של סרטים בינלאומיים העוסקים בנושא השואה, האינקוויזיציה הספרדית ויחסים בין- דוריים, תחרות סרטים קצרים נושאת פרסים ועוד.
הפסטיבל יתקיים השנה במתכונת אונליין והוקם עבורו אתר ייעודי באמצעות מערכת פרס- גלובל שדרכה ישודרו הסרטים.

לצפייה בכל אירועי הפסטיבל, רישום לאירועים ורכישת כרטיסים לצפייה בסרטים כנסו לאתר הפסטיבל
JFTLV.COM

יעוץ אמנותי: חדוה גולדשמיט
חדוה גולדשמידט, מייסדת ומנהלת Go2Films,מפיצת סרטים מזה 20 שנה .יועצת הפצה לקרן גשר לקולנוע רב תרבותי, ומרצה בתחום הקולנוע בארץ ובחו"ל. מקימה שותפה של ארגון Women of Faith for Peace לקידום שיח והעצמת נשים במזרח בתיכון, פעילות אשר זיכתה את הארגון בפרס אריה הזהב לשלום מטעם פסטיבל ונציה 2017.

ניהול הפסטיבל: שירה סיון מונסונגו (מרכז ברודט), מוריה שלום ואביטל אינדיג (מקור ראשון)

הפסטיבל מתקיים בתמיכת משרד התרבות, האגף לתרבות יהודית במשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, ואגף התרבות בעיריית ת״א.