"זכור"- יוצרים ישראלים מציגים את כאב השואה

הנצחת זכר השואה באמנות הבמה, בסימן הזהות היהודית בהשתתפות יוצרים, אמנים, מוזיקאים ואנשי רוח. המסורת ממשיכה זו השנה ה-13!

האירוע מורכב מפסיפס של משתתפים (מוזיקאים, הוגים, עיתונאים, סופרים ואנשי רוח) שהמשותף לכולם הוא האמירה האישית שלהם בנושא זיכרון השואה והרלבנטיות שלה לחיינו כיום.

הערב המתקיים ללא הנחיה אך בהרמוניה מלאה הוא חלק ממסורת שהחלה במרכז ברודט לתרבות יהודית של עיריית ת"א-יפו להנצחת זכר השואה על ידי שימוש באמנויות הבמה השונותץ הערב הזה שהוא יוצא דופן וחוויתי ובעיקר מעורר מחשבה- שם דגש על זכרון השואה אך גם על המסרים לעתיד.

השנה ישתתפו באירוע המשתתפים הבאים:

העיתונאי רונן ברגמן– על חוק השואה הפולני ועל הסיפור של משפחתו בתקופת השואה

המוזיקאי והיוצר אריאל הורוביץ (בנה של נעמי שמר) יבצע את הסינגל "למה לא ברלין" מתוך אלבומו החדש. השיר עוסק במשבר הזהות בחברה הישראלית והשכחה המוקדמת של מה שקרה בגרמניה בתקופת השואה.

ד"ר תמר מאיר, ראש החוג לספרות במכללת גבעת וושינגטון  ומחברת ספר הילדים "חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי" המספר על הצלת יהודים בשואה, תספק נקודת מבט שונה על השואה וכיצד הפכה חנות הגלידה של פרנצ'סקו טירלי למקום מסתור והצלה עבור משפחתה ועל ספר הילדים שלקח אותה למסע מרגש.

השחקנית והמוסיקאית דאנה איבגי – תשיר את שירו של מאיר בנאי "ולפעמים נגמרות לי המילים".

ד"ר יואל רפל מייסד ומנהל ארכיון אלי ויזל- "והעולם שתק"- לא כל הקורבנות היו יהודים, אבל כל היהודים היו קורבנות- על אלי ויזל משמר זיכרון השואה.

הזמרת והיוצרת ריקה רזאל תספר על הסיפור המשפחתי של סבה וסבתה בתקופת השואה .

העיתונאי בן דרור ימיני ידבר על "עלייתו של השיח היודו- נאצי במערב ובישראל"

המוזיקאי דניאל זמיר יבצע את השיר "ובכל זאת שמך לא שכחנו" הלקוח מן התפילה בניגונו של רבי שלמה קרליבך ואת הפיוט "צמאה לך נפשי".

הרב אברהם קריגר מייסד ומנהל מכון שם עולם לחקר השואה – ידבר על "שיח נרטיבים בנושא השואה"- בין משקפיים יהודיות למשקפים גרמניות

משפחת ואך– משפחה מוזיקלית המונה שלושה דורות מצאצאיה של ניצולת השואה חיה ואך- ישירו וידברו על "נס הולדתי"- זיכרון השואה כמצמיח חיים משפחתיים ולאומיים.

"זכור" – יום רביעי, 11/4, כ"ו בניסן, מרכז ברודט מרכז לתרבות יהודית, רח' צייטלין 22 ת"א. האירוע יתחיל בשעה 21:00. הכניסה חופשית

האירוע יוקרן החוצה מהאודיטוריום לרחבה החיצונית של המרכז על מנת לאפשר למספר רב יותר של משתתפים לקחת חלק באירוע.