"זכור"- יוצרים ישראלים מציגים את כאב השואה

אנשי הגות, רוח ואמנים מציגים את כאב השואה ולקחיה היום

בערב יום השואה, 23 באפריל, כ"ז בניסן – יקיים מרכז ברודט לתרבות יהודית, אירוע זכרון מיוחד (כמו בכל שנה מזה שניים עשר שנה) באווירה קצת אחרת. האירוע מורכב מפסיפס של דוברים מתחומים שונים לצד יוצרים (מוסיקאים,שחקנים ויוצרים) שהמשותף לכולם הוא האמירה האישית שלהם בנושא זיכרון השואה, לקחיה והרלבנטיות שלה לחיינו כיום.  הערב המתקיים ללא הנחיה אך בהרמוניה מלאה, הוא חלק ממסורת שהחלה במרכז ברודט לתרבות יהודית של עיריית ת"א-יפו, להנצחת זכר השואה על ידי שימוש באמנויות הבמה השונות.  ערב זה שהוא יוצא דופן חוויתי ומרגש, שם דגש על זכר השואה אך גם על המסרים לעתיד, על הומניזם ועל חשיבות הזהות היהודית.

האמנים היוצרים והדוברים המשתתפים באירוע יבצעו / יציגו קטעים שונים המשקפים את האמירה האישית שלהם בנושאים אלו:

הזמר והיוצר ערן צור, שהוא בן של ניצול מגטו ורשה, יבצע שיר מחומרים שכתב העוסקים בנושא לצד כמה מילים אישיות.

אשת התקשורת והסופרת נעה ירון דיין – מחשבות על השואה.

יהודה עדר נשיא ביה"ס רימון ומוסיקאי ("תמוז", "דודה") יספר את סיפורם של הוריו שניצלו האחד ע"י חבירתו למחתרת והשנייה ע"י רכבת הילדים שניצלו וסיפור עלייתם לארץ והשתקעותם בקיבוץ, ויבצע את השיר "מר גרוסבארד היקר" שמוקדש לאביו.

אליהו גוטמן ניצול שואה מהונגריה יספר את סיפורו וסיפור משפחתו בשואה ועל החובה המוסרית שלנו כלפי הניצולים שעוד חיים בינינו.

החזנית עדי ארד תשיר את השיר "אחותי חיה" של משורר האידיש בינם הלר שהוא מצבת זיכרון לאחותו שנרצחה בשואה ואת השיר "אל תסתר פנייך ממני" מתוך תהילים.

השחקנית רחל קשת זוכת פרס קיפוד הזהב (פרס תיאטרון הפרינג') – בקטע קריאה על חיפוש שורשים ושייכות בחומר וברוח של בת הדור השלישי.

אשת החינוך דליה קמינר– תשתף משירים שכתבה הנותנים ביטוי לחוויות שצברה במהלך מסעותיה לפולין כראש משלחת בני נוער.

המוסיקאים גלעד ויטל ורואי לוי (שוטי הנבואה) יבצעו את שירו של גלעד ויטל "הוא מחכה לה" על סיפורו של אביו שהוא בעצם סיפורם של אלפי ילדים יהודים בשואה

"זכור" – ערב יום השואה, יום ראשון, 23/4, כ"ז בניסן,

מרכז ברודט לתרבות יהודית, רח' צייטלין 22 ת"א        

האירוע יתחיל בשעה 21:00. הכניסה חופשית (מספר המקומות מוגבל).

לא ניתן לשריין מקומות מראש. תתקיים הקרנה במעגל סגור מהאולם לרחבה החיצונית  של המרכז, בו יוצבו כיסאות לנוחות המשתתפים.